Vzdělávání sester:

IN LINE COMMUNICATIONS s.r.o.
Velkopavlovická 10
628 00 Brno
IČ: 25343289
DIČ: CZ25343289

Tel.: 544 216 210
Fax: 544 231 066

E-mail: vikendove-pobyty@vzdelavanisester.cz
Web: www.vzdelavanisester.cz

Zajímá Vás spíše konference, e-learning, případně angličtina?

zpět na ROZCESTNÍK


Naši partneři13. – 15. 9. 2019, hotel Adamantino, Pozlovice - Luhačovice

Informace o okolí

Na samé hranici chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, v blízkosti Luhačovic, leží Pozlovice. Svým umístěním patří do jedné z deseti oblastí s nejlepším životním prostředím v České republice. Zdejší lesnatá krajina tvoří plynulý přechod mezi kopcovitým Valašskem a rovinatým Slováckem. Ráz krajiny dotváří přehradní nádrž, jejíž prvotním úkolem bylo zamezení povodním a která je dnes využívána hlavně k rekreačním účelům.

V oblasti služeb Pozlovice vhodně navazují na lázně Luhačovice svými rehabilitačními pavilony, hotely, restauracemi či cukrárnami. Dále v nabídce nechybí půjčování lodiček a horských kol, vyhlídkové jízdy na koních a jízdy kočárem po širokém okolí. Kdo má zájem, může využít masáže, lázeňské procedury, sauny, kryté i venkovní bazény, minigolf a tenisové kurty. Velmi oblíbené jsou procházky po okolí, kterému dominuje kostel svatého Martina ze 16. století, přestavěný v 18. století v barokním stylu.

Pozlovice patří k starým sídlům Luhačovského Zálesí. První písemná zpráva je z roku 1412 (tehdy patřily Elišce ze Šternberka na světlovském panství). Vlastnila gotický hrad Starý Světlov (jeho ruiny možno najít na rozhraní katastru Pozlovic a Podhradí směrem ke Komonci). Dominantou obce je zrenovovaný katolický kostel sv. Martina. V průběhu husitských válek byl kostel i fara v držení kališnických kněží. Původní dřevěný kostel byl přestavěn v roce 1642.

V katastru obce Pozlovice se nachází vodní nádrž – údolní přehrada typu zemní hráze - budovaná v letech 1912-1930. Pravý břeh tvoří hranice Chráněné krajinné oblasti „Bílé Karpaty“. Retenční prostor hráze 1,5 milionu m3. Hráz vyrovnává a reguluje stálý vodní stav (250 tis. m3), slouží k účelům sportovním, rekreačním i rybolovu.

Ve státním seznamu kulturních památek jsou: kříž pod kostelem (1763), socha sv. Jana Nepomuckého (1774), Boží muka při polní cestě k Horní Lhotě (poč. 18. stol.), Boží muka při cestě na Luhačovice (1801), Boží muka při křižovatce Řetechov (1719), kamenný kříž jižně od kostela (poč. 18 století), kříž nad Martincovým mlýnem (1663). K nejvýznamnějším osobnostem Pozlovic patří univerzitní profesor PhDr. Antonín Václavík (1891 – 1959), autor monografie Luhačovské Zálesí.

Přihlašte se na pobyt

Přihlásit na pobyt

Organizační informace

Hlavní strana
Program
Informace o hotelu
Informace o okolí
Doprava

Obchodní a platební informace

Jak se přihlásit k účasti
Informace k pobytu
Způsob platby
Obchodní podmínky

Aktuální pobyty

27. – 29.8.2021 Hotel Termal, Mušov - Pasohlávky
HUBNUTÍ S HYPNÓZOU
Přednášející: PhDr. Jana Sládková, MBA
>> více informací o pobytu
>> přihlásit na pobyt

3. – 5.9.2021 Hotel Termal, Mušov - Pasohlávky
JAK ODBOURAT BARIÉRY MINULOSTI A ZŮSTAT SÁM SEBOU
Přednášející: PhDr. Jana Sládková, MBA
>> více informací o pobytu
>> přihlásit na pobytJsme na facebooku